KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Gouache 2233251
*
nr 223 3251
Gouache
Bär sign, Fiskar, 25 x 30
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 08:07:40
1
100 kr
13/3 22:39:14
2
150 kr
16/3 18:05:30
3
400 kr
17/3 11:12:24
4
350 kr
17/3 11:13:10
4
400 kr
17/3 15:21:10
1
450 kr
17/3 15:59:13
5
Vinnande bud
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell bär sign fiskar gouache konst täckfärg vattenfärg
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:32
-
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:39
-
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09
-
5282 Fotokonst
Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:00
-
7204 Glasmålning
Kina, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:50
-
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:51
*
Gouache
nr 223 3251
Gouache
Bär sign, Fiskar, 25 x 30
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 mars 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/3 08:07:40 | 1 | 100 kr |
| 13/3 22:39:14 | 2 | 150 kr |
| 16/3 18:05:30 | 3 | 400 kr |
| 17/3 11:12:24 | 4 | 350 kr |
| 17/3 11:13:10 | 4 | 400 kr |
| 17/3 15:21:10 | 1 | 450 kr |
| 17/3 15:59:13 | 5 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gouache
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
Gouache är en täckande vattenfärg som görs av mindre fint rivet pigment, än det som ingår i klassisk akvarell. Liksom i ren akvarell utgörs bindemedlet av gummi arabicum och har ibland en tillsats av krita.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell bär sign fiskar gouache konst täckfärg vattenfärg
-
6363 Batiktavla
Kheng-Wah Yong, 87x87 cm, yttermått inklusive ram:..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:32 -
6313 Emaljmålningar
2 st, Lars Erik Holm. Signerade, 40x30cm, oramade
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:39 -
6017 Fotografisk bild
Jacob Fällender, stämpelsignerad a tergo "Jacob Fä..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:09
-
5282 Fotokonst
Ulf Rollof. Signerad, numrerad 1/9, Äpple. Bildmåt..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:00 -
7204 Glasmålning
Kina, yttermått inklusive ram: 70x50 cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:50 -
6342 Porslinstavla
Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Porsgrund, "Prov..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:51



